LLP Leonardo da Vinci - o projekcie

Increase Motivation – Improve Employability (MoEm)

Wzrost motywacji - zwiększenie zdolności zatrudnienia

Projekt realizowany w ramach programu  Leonardo da Vinci to wspólna inicjatywa sześciu partnerów z Niemiec, Islandii, Holandii, Hiszpanii, Włoch i Polski.

Głównym celem projektu jest promocja równego dostępu do zatrudnienia osób z grup defaworyzowanych, walka z bezrobociem, zapobieganie marginalizacji osób o niskich kwalifikacjach, niskich dochodach oraz kształtowanie umiejętności interkulturowych, poprzez wprowadzenie nowych możliwości kształtowania postaw przedsiębiorczych podczas szkoleń i treningów.

Celem nie jest przygotowanie do prowadzenia działalności gospodarczej lecz pomoc ludziom w odnalezieniu zainteresowań, rozwoju motywacji do rozpoczęcia ponownie nauki, do znalezienia ścieżki do zdobycia nowej pracy.

Wynikiem projektu mają być materiały szkoleniowe opublikowane w formie podręcznika dla trenerów mających do czynienia z w/w grupami.

Partnerstwo o charakterze międzynarodowym oraz fakt, że instytucje biorące w nim udział mają szerokie  spektrum działalności (kształcenie ustawiczne, wspieranie osób niepełnosprawnych, kursy zawodowe, wspieranie spółdzielni społecznych) i różnorodne formy działalności (firmy prywatne, instytucje o charakterze non-profit, fundacje) daje możliwość opracowania uniwersalnych metod o szerokich możliwościach zastosowania w procesach szkolenia.

Praca nad projektem potrwa 2 lata w czasie, których partnerzy będą dzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą. Ponadto zostaną przeprowadzone badania dotyczące poziomu bezrobocia, wielkości i rodzaju grup defaworyzowanych  a także problemu imigrantów. Uczestnicy projektu będą odbędą wizytę w każdym z krajów partnerskich w czasie których poznają lokalne sposoby walki z bezrobociem oraz sposoby pracy z osobami wykluczonymi. Podczas każdej wizyty odbędzie się szereg spotkań z instytucjami powołanymi do wspierania osób z w/w grup, zostaną przedstawione lokalne regulacje prawne, sposoby a także przykłady konkretnych działań walki z bezrobociem lub wykluczeniami.

Partnerzy podejmą skoordynowane działania promujące nowe formy pracy z grupami defaworyzowanymi oraz szkolenia trenerów.  Ponadto każdy z uczestników projektu zaangażuje lokalne instytucje zajmujące się zwalczaniem bezrobocia

Projekt jest koordynowany przez niemiecką organizację Chancengleich in Europa (Równe szanse w Europie), która jest pomysłodawcą projektu.

Dotychczasowe badania potwierdzają, że szkolenia i warsztaty przedsiębiorczości, jeśli zostaną przeprowadzone we właściwy sposób, potrafią być bardzo motywujące i wpłynąć pozytywnie na ludzi pozbawionych motywacji pomagając im odnaleźć siłę wewnętrzną i motywację do działania.

 

Centrum Językowe PCKK

Kursy języków obcych

Język polski dla obcokrajowców

Realizujemy też kursy dofinansowane ze środków UE dla Pracodawców i pracowników MŚP

- pomagamy przygotować wnioski do programu

Sekretariat PCKK

Sekretariat PCKK
ul. Wolności 29
jest czynny 
pn w godz. 10:00 - 18:00
wt-pt w godz. 8:00 - 16:00

Polecamy

 

LOGO CJPCKK nowe mini
 
CDN PCKK
 
 
 
Złote Myśli