European Adults

LOGO erasmus cofund

Logo EATI pol

 

 

 

 

01.09.2017 Fundacja „Aktywni XXI” przystąpiła do projektu partnerskiego "EUROPEAN ADULTS: TRAINING AND INTERNATIONALIZATION" realizowanego w ramach programu ERASMUS +

Projekt EATI koncentruje się na potrzebie posiadania innowacyjnej i wspólnej metodologii dla wszystkich profesjonalistów, którzy pracują w sektorze edukacji i szkoleń dorosłych.

 


Cele projektu to:
- Opracowanie bardziej otwartego i elastycznego podejścia do walidacji oraz akredytacji wiedzy i umiejętności dorosłych.
- Zachęcanie do uczenia się przez całe życie.
- Pomaganie dorosłym w znalezieniu pracy i byciu aktywnym na rynku pracy.
- Wspieranie wszystkich podmiotów zajmujących się kształceniem dorosłych i szkoleniami na poziomie krajowym i europejskim.
- Pośrednie podniesienie poziomu zatrudnienia w Europie.
Produktami projektu będą:
1. Podręcznik metodologiczny "Bilans kluczowych kompetencji w zakresie powszechnego szkolnego certyfikowania". Będzie to przewodnik metodologiczny dla osób zawodowo zajmujących się kształceniem dorosłych.
Składać się on będzie z szeregu narzędzi do uznawania, zatwierdzania i certyfikowania nieformalnych i poza formalnych umiejętności osób dorosłych, w celu pomocy im na krajowym lub zagranicznym rynku pracy.
2. Europejska platforma wsparcia w zakresie uznawania kwalifikacji dorosłych, walidacji i certyfikacji: będzie platformą pedagogiczną i informacyjną skierowaną do osób pracujących w dziedzinie edukacji dorosłych i rozwoju kompetencji dorosłych. Zawierać będzie przydatne informacje i podręcznik metodologiczny "Równowaga kluczowych kompetencji w zakresie powszechnego szkolnego certyfikowania". Informacje i podręcznik będzie można pobrać z Internetu. Ponadto obszar e-learningu będzie zawierał użyteczny e-kurs dla samokształcenia dorosłych, którzy po ukończeniu ścieżki uczenia się otrzymają certyfikat.

Przejdź na stronę projektu

Go to Project website

Centrum Językowe

Sekretariat PCKK

Sekretariat PCKK
ul. Wolności 29
jest czynny pon-pt:
w godz. 10:00 - 18:00

Polecamy

 

LOGO CJPCKK nowe mini
 
CDN PCKK
 
 
 
Złote Myśli