Centrum Kompetencji Seniorów

spotkanie1 1

W dn. 14.09.2017 o godz. 16.00 w siedzibie PCKK odbyło się spotkanie. Udział w nim wzięło 33 seniorów z ZKS w Jeleniej Górze. Wszystkich przybyłych powitała pani Jolanta Ratyńska, dyrektor PCKK, które współpracuje z KARR w projekcie. Spotkanie poprowadziła kierowniczka ZKS w Jeleniej Górze, Barbara Janic. Zapoznała wszystkich zebranych z projektem „UTWORZENIE ZESPOŁÓW KOMPETENCJI SENIORÓW NA NIEMIECKO-POLSKIM POGRANICZU. PROJEKT MODELOWY”. Przedstawiła zasady uczestnictwa w projekcie, zaproponowała formy działań lokalnych, ustaliła zasady współpracy.

Wszyscy uczestnicy zostali zapoznani z terminami seminariów, tematyką warsztatów oraz zasadami wzięcia w nich udziału (Zgłoszenie udziału w seminariach). Zostały ustalone dwie pierwsze grupy uczestników biorących udział w seminariach wraz z listą rezerwową . Ustalono  również tematyką i termin kolejnego spotkania ZKS w Jeleniej Górze na 24.10.2017 o godz. 16.00.

Zgłosiły się osoby chętne do poprowadzenia debaty na temat sytuacji osób niepełnosprawnych w Jeleniej Górze. Dodatkowo uczestnicy pierwszych seminariów podzielą się z pozostałymi seniorami swoimi wrażeniami.