Co zmieniło się w tym okresie?
- Bardzo dużo. Wszystkie zmiany, które wynikały z reformy oświaty, ale też sposób i organizacja zajęć. Na lekcjach korzystamy ze sprzętu multimedialnego, wypracowaliśmy system wsparcia nauczania poprzez umieszczanie materiałów na platformie moodle. Początkowo obawialiśmy się, że starsi Słuchacze będą mieli opory. Okazało się, że „nie taki diabeł straszny".

Po odpowiednim wprowadzeniu w technologię, praktycznie wszyscy korzystają zLO dla doroslych moodle.
Ważne jest też to co nie uległo zmianie: zdecydowana większość pracujących w szkole nauczycieli to pasjonaci, którzy potrafią uczyć dorosłych.

Czym różnicie się od innych szkół dla dorosłych?
– Tym, że zajęcia odbywają się w piątki po południu i w soboty, niedziela pozostaje na wypoczynek, dla rodziny.
Prowadzimy zajęcia dodatkowe, w których uczestniczą nasi Słuchacze, m.in. : techniki uczenia się dla dorosłych, warsztaty rozwojowe (komunikacja, radzenie sobie ze stresem, itp.), języki obce i matematyka. Wychodzimy też na spektakle teatralne.
Wypożyczamy podręczniki i programy multimedialne.
Wszystko to jest możliwe dlatego, że nauka jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czy dużo jest w szkole „starszych" słuchaczy?
-Tak. Obserwujemy co prawda wzrost zjawiska przychodzenia do szkoły młodych osób, które wypadły z systemu dziennego. Zazwyczaj powodem jest brak nawyku chodzenia do szkoły. W systemie zaocznym nie jest im łatwiej, ale mają ścisły kontakt z pedagogiem – doradcą, który na bieżąco motywuje ich do wytrwałości. Z ogromną przyjemnością uczymy też osoby 30+ (czasem nawet 50+), które zazwyczaj są ambitne i silnie zmotywowane. Długa przerwa w edukacji stanowi dla nich często barierę, jednak system zajęć dodatkowych umożliwia szybkie dostosowanie się do wymagań szkoły. Szanujemy osoby dorosłe podejmujące naukę za to, że zazwyczaj muszą godzić ją z pracą zawodową i obowiązkami rodzicielskimi. Rodzicom małych dzieci finansujemy opiekę nad nimi podczas zajęć szkolnych. Dojeżdżającym spoza Jeleniej Góry, ze środków UE, refundujemy koszty dojazdów.
Kiedy można zapisać się do szkoły?
- Natychmiast po podjęciu decyzji. Komplet dokumentów dostępny jest w sekretariacie, przy ul. Mickiewicza 10 lub na stronie www.pckk.pl. Przyjmujemy Słuchaczy do semestru I, jak również na semestry wyższe.

Centrum Językowe PCKK

Kursy języków obcych

Język polski dla obcokrajowców

Realizujemy też kursy dofinansowane ze środków UE dla Pracodawców i pracowników MŚP

- pomagamy przygotować wnioski do programu

Sekretariat PCKK

Sekretariat PCKK
ul. Wolności 29
jest czynny 
pn w godz. 10:00 - 18:00
wt-pt w godz. 8:00 - 16:00

Polecamy

 

LOGO CJPCKK nowe mini
 
CDN PCKK
 
 
 
Złote Myśli