Uczymy się w Wojcieszowie
 Projekt „Uczymy się w Wojcieszowie” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest włączenie dorosłych mieszkańców Wojcieszowa w nurt działań edukacyjnych w okresie X.2012-V.2013. 
 
Proponowane kursy pozwolą na zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności, możliwych do wykorzystania w pracy i życiu codziennym. Oferujemy kursy rozwijające kompetencje, Kurs zdrowego stylu życia oraz kursy informatyczne.

W ramach poszczególnych kategorii realizowane są następujące kursy:

Kursy rozwijające kompetencje
Podstawy florystyki użytkowej: zasady tworzenia kompozycji kwiatowych, dobór
i utrwalanie roślin, florystyka w otoczeniu – dekoracje okolicznościowe, aranżacja kwietników i rabatek, itp.
Kurs rękodzieła: dekoracje przedmiotów codziennego użytku oraz biżuterii techniką decoupage, wykonanie dekoracji z owoców i warzyw, tworzenie dekoracji z użyciem odlewów gipsowych. Podczas kursu zostaną zaprezentowane także źródła pozyskiwania materiałów, sposoby kalkulacji kosztów oraz możliwości wykonywania pracy chałupniczej i sprzedaży wyrobów.  
 
Kurs zdrowego stylu życia: zasady racjonalnego żywienia, zapobieganie chorobom cywilizacyjnym, zdrowie fizyczne a emocjonalne, itp.
Dodatkowo odbywać się będą cotygodniowe treningi Nordic Walking.
 
Kursy informatyczne
Komputer i Internet w życiu codziennym: podstawy obsługi komputera i Internetu, praca w edytorze tekstów, e-zakupy, e-banki, komunikacja przez Internet.
Obsługa edytora tekstu i arkusza kalkulacyjnego: obsługa edytora tekstu, obsługa arkusza kalkulacyjnego - poziom zaawansowania zależy od potrzeb grupy.

Szczegółowy opis kursów, regulamin i formularz rekrutacyjny znajdują się
w załącznikach.
Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy dostarczyć do dnia 22.10.2012 do sekretariatu Zespołu Szkół w Wojcieszowie, sekretariatu w MOPS w Wojcieszowie
lub biura projektu w PCKK na ul. Mickiewicza 10 w Jeleniej Górze, przesłać faxem na numer 756494161 lub wysłać pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  
 
 

Centrum Językowe PCKK

Kursy języków obcych

Język polski dla obcokrajowców

Realizujemy też kursy dofinansowane ze środków UE dla Pracodawców i pracowników MŚP

- pomagamy przygotować wnioski do programu

Sekretariat PCKK

Sekretariat PCKK
ul. Wolności 29
jest czynny 
pn w godz. 10:00 - 18:00
wt-pt w godz. 8:00 - 16:00

Polecamy

 

LOGO CJPCKK nowe mini
 
CDN PCKK
 
 
 
Złote Myśli