Rozwój i praca pomimo niepełnosprawności

Czy to, że obecnie rynek pracy gwałtownie poszukuje pracowników będzie szansą na zatrudnienie dla osób o obniżonej zdolności do pracy?

Dane z Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności w 2015 roku pokazują, że współczynnik aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych w wieku produkcyjnym spadł do 25,9% z 27,1% w roku 2014.

Sytuacja osób niepełnosprawnych na rynku pracy nie jest łatwa. Ważne jest więc upowszechnianie wszelkich informacji, które choć trochę mogą ułatwić im życie lub przybliżyć je do rynku pracy.

Istotne informacje ze spotkania z przedstawicielami PFRON.

logo RiPpN napisy3Zostały jeszcze wolne miejsca umożliwiające udział w Projekcie Rozwój i Praca Pomimo Niepełnosprawności. Celem wspomnianego projektu jest podwyższenie aktywności zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych poprzez uzyskanie informacji o możliwościach rozwoju i edukacji oraz pomoc osobom, które poprzez wydarzenia losowe lub rozwijającą się chorobę wypadły z rynku pracy.


W ramach projektu realizowane są następujące działania:
• spotkania grupowe, z osobami o podobnych doświadczeniach,
• konsultacje indywidualne z doradcą,
• spotkania z ekspertami z PFRON, ZUS, PUP, którzy przekażą aktualne informacje dotyczące zasad podjęcia pracy,
• kursy komputerowe: z obsługi edytora tekstu i arkusza kalkulacyjnego lub podstawy obsługi sklepu internetowego i obsługi klienta przez telefon.

Centrum Językowe

Sekretariat PCKK

Sekretariat PCKK
ul. Wolności 29
jest czynny pon-pt:
w godz. 10:00 - 18:00

Polecamy

 

LOGO CJPCKK nowe mini
 
CDN PCKK
 
 
 
Złote Myśli