Mam przyjaciół – więcej mogę

7 października 2013 r. podopieczni Świetlicy Środowiskowej wybrali się z przygotowaną przez siebie Akademią z okazji Dnia Seniora do DPS „Pogodna Jesień" w Jeleniej Górze, aby zaprezentować przedstawienie Seniorom, którzy na poprzednim występie nie mogli się pojawić. Odbiór był równie pozytywny jak za pierwszym razem. Tym bardziej, że młodzież pojawiła się w „Pogodnej Jesieni" z prezentami przygotowanymi podczas zajęć plastycznych prowadzonych na Świetlicy w ramach programu „Mam przyjaciół – więcej mogę" realizowanego przez Fundację Aktywni XXI. Seniorzy szczerze ucieszyli się z podkładek pod kubki i odwdzięczyli się wręczając dzieciom słodkości oraz dyplom w podziękowaniu za występ.

30 września 2013 r. podopieczni Świetlicy Środowiskowej zaprezentowali Akademię z okazji Dnia Seniora, którą przygotowali podczas warsztatów teatralnych, odbywających się w ramach programu „Mam przyjaciół – więcej mogę" realizowanego przez Fundację Aktywni XXI. Pokaz miał miejsce w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze. Występ składający się z recytacji wierszyków okolicznościowych oraz piosenek, które dzieci samodzielnie wybrały, bardzo przypadł do gustu wszystkim gościom. Na twarzach Seniorów pojawiły się szczere uśmiechy, zwłaszcza przy życzeniach większej emerytury, a nogi same rwały się do tańca przy skocznych utworach zaprezentowanych przez wychowanków świetlicy. Za przygotowanie Akademii dzieci zostały nagrodzone listem z podziękowaniem.

W Świetlicy Środowiskowej przy ul. Kilińskiego w Jeleniej Górze odbył się cykl warsztatów teatralnych w ramach programu „Mam przyjaciół – więcej mogę" realizowanego przez Fundację Aktywni XXI. Zajęcia odbywały się w okresie od września do października 2013 r. Podczas spotkań dzieci uczęszczające na co dzień do Świetlicy uczyły się poprawnej wymowy i właściwego oddechu, pracowały nad świadomością własnego ciała, ćwiczyły okazywanie emocji oraz sztukę współpracy w grupie. Jednak nie były to jedyne cele warsztatów – efektem pracy całej grupy była Akademia z okazji Dnia Seniora. Dzieci samodzielnie dobrały zarówno wiersze jak i teksty, które zdecydowały się wygłosić, włączając się tym samym w obchody „Senioraliów"- Święta Seniorów w Jeleniej Górze.

Dzieci pomagają innym – idea wolontariatu wśród uczestników świetlicy środowiskowej.

  1. W związku ze zbliżającym się Dniem Zmarłych, odbyło się spotkanie dzieci z osobą starszą - panem Wiktorem, który opowiedział im o życiu Sybiraków i ich pochówku na cmentarzu jeleniogórskim. Następnie dzieci wspólnie z p. Wiktorem wybrały się na cmentarz, sprzątając groby Sybiraków i innych żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej.   Czytaj więcej ....

Centrum Językowe

Sekretariat PCKK

Sekretariat PCKK
ul. Wolności 29
jest czynny pon-pt:
w godz. 10:00 - 18:00

Polecamy

 

LOGO CJPCKK nowe mini
 
CDN PCKK
 
 
 
Złote Myśli